0
Niemcy legalizują marihuanę.

Niemcy legalizują marihuanę – prawda czy fałsz ?

Kolejnym krajem po Luksemburgu, który planuje zalegalizować marihuanę są Niemcy. Obecnie w Niemczech pacjenci mogę korzystać z niej tylko przy zakupie suszu w aptece na receptę. Już niedługo prawo ma się zmienić przez co Niemcy staną się kolejnym krajem który całkowicie zalegalizuje marihuanę.

Niemcy legalizują marihuanę – czas uregulować rynek konopi indyjskich

Według doniesień zmiany w prawie zostaną wprowadzone na nadchodzącej sesji legislacyjnej. Ustawę ma wesprzeć koalicja rządząca (SPD + FDP + Partia Zielonych). Dotychczas w Niemczech posiadanie konopi na własny użytek było zdekryminalizowane oraz dla pacjentów został udostępniony specjalny program medycznej marihuany. Marihuanę do użytku rekreacyjnego będzie można zakupić w specjalnych, licencjonowanych sklepach. Przepisy mają być na bieżąco aktualizowane wraz z ewentualnymi zmianami w badaniach nad konopiami indyjskimi. W szczególnych przypadkach zostaną wprowadzone odpowiednie środki ochrony zdrowia.

Legalna marihuana a zysk dla kraju

Koalicja podkreśla, że zmiany w prawie nie są podyktowane tylko przez pryzmat zarobku chociaż wśród zalet legalizacji wymieniają wpływ do budżetu na poziomie 1 miliarda euro rocznie. Dzięki zmianom w prawie pieniądze które dotychczas zasilały czarny rynek będą mogły trafić do skarbu państwa.

Czy w Polsce również doczekamy się legalizacji marihuany? Tego nie wiemy, ale polecamy skorzystanie z naszej oferty olejków CBD. Z pewnością odczujecie ich pozytywne działanie, zachęcamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

0

TOP

X